Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klubová výstava Kemp Orion 2008

2. 8. 2008

Obrazek

V pátek 25.7.2008 jsme s paninkou vyrazili na výlet. Stavili jsme se ještě pro kamaráda Fredieho s paničkou v Újezdě nad lesy a hurá na cestu. Cesta byla nic moc, protože bylo horko, ale když jsme dorazili, tak se nám všem i paninkám rozjasnila očka.Kemp Orion, který byl naším cílem, byl v příjemném prostředí v okolí lesů, rybníků a řeky. No to bylo něco pro nás. Když potom ještě během dne přijížděli další psí kamarádi, bylo to pro nás ještě příjemnější.Hned první den jsme se šli projít do místních lesů a zaházet si talířema na nedalekou louku. Tůry jsme bohužel vykonávat nemohli, vzhledem k požehnanému stavu naší paninky. Té už se den porodu blíží, tak byla ráda, že s námi došla alespoň k rybníku a zpět. Také bylo veliké horko, tak jsme i my nakonec byli rádi, že jsme spíš jen plavali a hráli si v kempu s ostatními psisky. 

ObrazekDruhý den ráno paninky vstávali i na nás velice brzy. Kamarád Fredie je totiž naučený se venčit už v půl šesté ráno.Paninka, ale ani my jsme nebyli nadšení, ale když nás po vylezení z chatky udeřila do čenichů ranní rosa a příjemný svěží vzduch, tak se nám i ulevilo. V lese nikde nikdo a my jsme mohli jančit už z rána. Pravda, sami jsme ještě měli jedno oko zavřené, co teprve, když jsme se podívali dozadu na ty naše rozcuchané, rozespalé a potácející se paninky. Nakonec jsme všichni ještě zalezli do vyhřátých spacáků a hned ještě na chvilku zamhouřili oči. Druhé probuzení už bylo příjemnější. Venku už poletovala další psiska co přijeli na výstavu a přijel také Rambulák s paničkou a Speedyho syn Lexík s páníky. Usadili jsme se před naší chatkou a povídali jsme si a hráli si.Příjemnou dopolední siestu nám vyrušil jeden nepříjemný pán, který chtěl, abychom se hned odstěhovali do jiné chatky. Trochu zmatek v organizaci majitele kempu.Když jsme se ale odstěhovali, byli jsme ještě radši, protože jsme měli chatku hned u branky do lesa...

Po tom všem zmatku začala klubová výstava. Wilík se jí bohužel nezúčastnil, protože mu chybí zub, tak byl celý den uvázaný ve stínu.Panička mu to ale k večeru pořádně vynahradila, aby neměl pocit odstrčenosti...Tak jsme mohli začít. Nejdřív šel na řadu Rambulák, který byl ve třídě baby, kde dostal známku nadějný 3, protože je černý jak uhel, což prý nemá podle nějakého standartu být.Jeho paninka, ale byla i  nadšená, co si budeme povídat, pro každého páníka je ten jeho pejsek nejkrásnější, ať si každý říká co chce.Potom šel na řadu Lexík do třídy mladých, kterou vyhrál a dostal ocenění CAJC a na konci šel o BOBa. Dále šel Fredie do mezitřídy, kterou také vyhrál s oceněním CAC a později šel o klubového vítěze.Nakonec šel Speedy ve třídě otevřené, kterou s velikým nadšením a údivem vyhrál a dostal ocenění CAC.Paninku to natolik zaskočilo a dojalo, že padla také nějaká ta slzička štěstí. Speedyho ale vystavovala paninky maminka, kvůli běhu. Chudinka její maminka se naběhala. Další na řadě byla totiž soutěž o klubového vítěze, kde byl vítěz třídy mladých(Falk od Strážné skály), otevřený (Sirius od Strážné skály), pracovní(to už nevíme kdo to byl) a vítězů(Cid Stamo Bud, otec Falka&Fredie).A vyhrál to náš ObrazekSPEEDY a hned po něm byl Fredie, který porazil svého otce.Bohužel rivalita se již dostala i k choďákům a někteří nejmenovaní lidé Speedyho vítězství nemohli rozdýchat. To je nám ale putna, protože my si na nic nehrajeme a i přesto jsme ten titul a pořádný pohár získali. Všichni včetně chovatelů a majitelů Speedyho potomků byli velice pyšní.Nemluvě o naší panince, která to málem nerozdýchala, jak jí to překvapilo. Ještě jsme zapomněli napsat, že se na výstavě ve třídě mladých ukázal i další Speedyho syn Lomikar, který získal druhé místo hned po Lexíkovi...

Výstava pokračovala a úmorný horko se zvětšovalo. Další na řadě byli feny, kde se zúčastnila ve třídě mladých i Speedyho dcera Lauren Agi(Eiminka), která bohužel podědila po Speedym, že se vzhledově dodělává déle než ostatní její sourozenci. Proto se jí ani výstava nijak nedařila, až bychom si troufli říct, že jí pan rozhodčí i urážel.My ale pevně věříme, že za 2 roky jim to všem ukáže, stejně jako dnes Speedy.V mezitřídě byla Medunka, která patří mamince naší paninky, která získala ocenění ResCAC.A ve třídě veteránů pak ještě stejná paninka vystavovala Tasynku, která svou třídu také vyhrála a i přesto, že tam byla sama si titul zaslouží, vypadá totiž lépe jak většina fen celé výstavy.No a už zbývalo jen určit vítěze celé výstavy a udat Obrazektitul BOB.Sešlo se tam celkem něco kolem 10ti psů, mezi nimiž byl Lexus Speed z Gipova(Speedyho syn),Falk od Strážné skály(Fredie),Sirius od Strážné skály(Speedy) a Bela Prima Daja(Tasy).BOBa získal Reno Brivilsár ze třídy veteránů, kterému gratulujeme, zasloužil si to, je to hezký pes.Druhé místo získala Tasynka a třetí byl Speedy...

Celá výstava byla plná emocí a radosti pro všechny naše psy a blízské.Až na naší Eiminku, která jak jsme již psali se dodělá později a bude z ní také hezká čubina, která bude určitě vyhrávat.

Další den se konal svod a bonitace, kde všichni naši psi a potomci byli uchovnění, takže také veliká gratulace, jsme pyšní.

V pondělí jsme si chtěli udělat hezký výlet na Kozí hrádek ještě společně s bratrem paninky Andrejem a jeho štěnětem Ornelkou.Zjistili jsme si, že u hrádku by mělo být nějaké jezero, tak jsme si naplánovali, jak se podíváme na hrádek a potom se uvelebíme u jezera. Když jsme zjistili, že místo jezera tam leží pořádný a smradlavý žabinec, šli jsme rovnou na hrádek, který má otevřeno každý den až na pondělí. Paninka se mohla vzteky potrhat a naložila nás všechny do auta a ještě půlku cesty zpět nadávala.Nakonec jsme ještě zastavili u řeky, kde jsme si alespoň vyráchali kožíšky a dorazili jsme zpět do kempu. Večer se potom konali soutěže, kde byl i rychlostní běh na určitou vzdálenost a hádejte, náš Wilda byl nejrychleší.Takže celý víkend byl pro naší paninku velice úspěšný. Potvrdila si jak má krásné, chytré a rychlé psy a šla si spokojeně lehnout.

Druhý den jsme pak hned od rána začali balit a nakládat do auta.ještě několik fotek a prochajda v lese a vyrazili jsme domů. Už se těšíme na příští rok až zase podnikneme něco podobného. Letos už s námi paninka na několikadenní výlet nepojede, už se prý bude připravovat na porod a nový přírůstek do rodiny. S námi bude chodit jen do Hostíku a do nedalekého lesa. Nám to ale nevadí, my se na novou malou paninku také moc těšíme.

Obrazek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gratulujeme

(Iveta+Falko+Kerberos Rex z Gipova, 6. 8. 2008 11:07)

Speedymu i jeho potomkům ke krásným výsledkům z výstavy :-)

Soběslav

(Košanovi, 5. 8. 2008 14:56)

Ještě jednou gratulujeme k zaslouženému úspěchu.Nám se také špatně dýchalo - ale radostí !!!
Byli jsme hrdí na parádně předvedené potomstvo a i prapotomstvo. MOC VÁM TO VŠEM PŘEJEME !!!

Velká gratulace!!!

(Dáda a Lexus, 5. 8. 2008 13:10)

Ještě jednou moc gratulujeme Speeďovi k výstavnímu úspěchu a hlavně taky Wilíkovi k vítězství v soutěži. Jste pášáci kluci!
PS: Taťko vyřiď paničce, že ještě zapoměla napsat, že jste se sestřičkou Eiminkou taky vyhráli v soutěži o nejkrásnější pár! Ať se některým lidem lépe dýchá :-))))