Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moje potomstvo

19. 2. 2007

Jelikož jsem pyšný táta,musím věnovat své stránky i představení svých synáčků a dcer.Rostou jako z vody.....

Budu průběžně přidávat aktuální foto a staré mazat.

Čas utíká a tak jedna z mojich dcer  LAUREN AGI vyrazila na výstavu a to hned na Mezinárodní v Letňanech dne 18.11.2007.Byla ve třídě mladých a získala Výborná 2.Moc hezky se předváděla a rozhodčímu se moc líbila.

Lauren

Obrazek

 

 

 

 

                                                .

Moje dcerka Lauren Agi & Eiminka byla na další výstavě, tentokrát na mezinárodní výstavě v Brně a získala ocenění CAJC, je to krásná čubinka a ocenění má právem. Jen tak dál holčičko...

Obrazek

Obrazek

Toto je má další dcerka Librety, o které zatím stále nic nevím, ale podle fota se má dobře, tak doufám, že se mi někdy ozve...

A také můj synek Lexus Speed, na toho jsem také hrdý, nejen že je úspěšný na výstavách, celkově velice líbivý, ale také chlapec velice dobře cvičí. Hned mi poslal video ze svých prvních závodů, tak se jukněte. Pododtýkám, že Lexíkovi je jen rok...

Obrazek


Lexus Speed z Gipova
Obrazek

Lomikar z Gipova


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Paráda

(Tasy a její smečka, 20. 2. 2008 22:15)

Gratulace....dětičky se vyvedly..Lexus i Eiminka určo dělají taťkovi pěknou reklamu :-)

Ahoj taťko Speedy

(Lex, 27. 7. 2007 10:19)

běžím kolem PC a tak ti chci jen v rychlosti napsat, že už začínáme balit na zítřek, tak doufám, že všechno klapne a uvidíme se, už se moc těšíme. Páníci teď mají ještě spoustu zařizování. Včera jsme byli u vody, abych prý byl heboučký, voňavý, zkrátka na sobotu fešák jak má být, ale večer jsme zajeli ještě na zahradu a já jsem zase skočil do toho malého zabahněného rybníčku, pěkně jsem si poplaval a tak si dovedeš představit jak asi voním.:-)) Dneska musíme znovu k velkému rybníku a pak už pěkně rovnou domů a taky brzo do pelíšku, protože nás čeká skoro čtyřhodinová jízda autíkem. Sice se vozím moc rád, ale tohle pro mě bude přeci jenom náročnější. Budu už muset končit, ani se moc loučit nebudu, protože se zítra spolu a s vámi se všemi uvidíme, už se moc těšíme, tak zatím ahoj Lexík a páníci.

Ahojky synku

(Speedy, 19. 7. 2007 10:36)

Dlouho jsem se neozval, je to tím, že panička má teď mnoho práce a já jsem se ještě na klávesách nenaučil psát. Paninka tvrdí, že je to jedna z mála věcí, které nedokáži a že kdyby to jen šlo, tak mě to naučí:-D
Koukal jsem, jaky z tebe roste fešák, jsi celý táta
:-) Snad ti to vydrží a budeš potom objíždět akce, aby jsi všem ukázal jaký jsi fešák. Já a moje paninka na to nemáme moc času. Paninka je pořád v práci a když přijde domů, je utahaná a chce jít hned spát. Ani se jí nedivým, v takovým horku se ani nám s Wilíkem nechce ven ani na zahradu.
Příští sobotu 28.7. jedeme do Jičína, jen na jeden den, na kukačku na výstavu a taky proto, že maminka paninky říkala, že tam taky pojedeš, tak se na tebe chceme podívat. Jede s námi i Fredie můj mladší skoro brácha. Je to taky fešák a pěkný raubíř, jeho paninka to s ním nemá jednoduchý. Jede taky s námi Wilík, prý ať se každý podívá, jaká je škoda, že takový hezký pes nemůže na výstavy, kvůli chybějícímu zubu. Mě už paninka na výstavy moc netahá, tvrdí, že pro ní jsem nejkrásnější, pro lidi, kteří mě znají jsem také krásný, a že prý pro to, aby to zjistila nepotřebuje výstavy. Ale občas mě prý vezme, aby o mě věděli mé potencionální nevěsty.
Také nám paninka objednala disky na dogfrisbee, jak jsem ti psal, že to s námi chce paninka dělat. Už jsme do toho docela ponořili a trénujeme jak divý. Moc nás to všechny tři baví, dokonce víc než poslušnost. Ale tu samozřejmě pilujeme také, aby jsme nic nezanevřeli, discdog je ale daleko větší zábava, není to stereotypní a paninka v tom může ukojit svou nekonečnou fantazii. Snad se nám podaří se dostat na nějakou soutěž, ale to až někdy nejdřív za rok, podle toho jak nám to půjde. Paninka je taková, že nevyleze na veřejnost dokud to s čím se chce předvést, nemá na sto procent zmáknuté...
Tak Lexíku, musíme končit a jít pracovat, měj se krásně a v Jičíně se uvidíme. Pac a olíznutí táta Speedy a spol...

pokračování, obsah byl moc dlouhý:-))

(Lexus Speed z Gipova, 19. 6. 2007 15:07)

To jste s Wilíkem moc hodní, že svou paničku podporujete, určitě si to zaslouží. Moje paninka, ta nic moc neplánuje, spíš bere věci tak, jak je život přináší, proto ani nevím jestli vůbec budu někdy s tebou moci závodit taťko:-)) Může se taky stát, že na cvičáku taky brzy skončím, pokud to tam nebude fungovat podle našich představ. Ale nechci malovat čerta na zeď určitě se budeme hodně snažit a cvičák zkusíme a byl bych moc rád, kdyby se mi na něm zalíbilo a i nějakou tu zkoušku jsem složil, ale to všechno ukáže čas. A tvojí paničku omrzel výcvik, protože jí ostatní lidé tvých psích kamarádů tak trochu neposlouchají? Co já bych za to dal, kdyby právě na našem cvičáku někdo takový byl (a doufám, že bude), poslouchali by jsme s paninkou jako hodinky, víš, on tam právě tenkrát (když chodil páník ještě s Rexem) nikdo takový nebyl a každý si tam dělal, co chtěl a to si myslím, že není dobré.
Budu už muset končit, ale ještě se doběhnu zvážit, abys věděl jak rostu…… tak už mám 16 kilo! Kolik máš ty taťko? Tak se měj krásně, všechny pozdravuj a zatím papa. Tvůj Lexík.

Jo, ještě jsem zapomněl, jsem moc rád, že se alespoň na svodu určitě uvidíme, jinak rodinná porada ohledně Jičína ještě neproběhla.:-)

Ahoj taťko,

(Lexus Speed z Gipova, 19. 6. 2007 15:06)

jejku, koukám, že přibyl obrázek další tvojí dceruška a mojí sestřičky. Ahoj Libretko, moc tě zdravím, roste z tebe pěkná fešanda zrovna tak jako z Eiminky.
Taťko za nic se mi neomlouvej, prosím. Vím, že naši páníci dneska žijou v moc uspěchané době a času mají všichni čím dál méně. Moje panička je na tom od začátku června úplně stejně jako tvoje. Pořád jen pracuje a pracuje, ráno vstává v půl pátý a končí až pozdě večer. Ještě že pracuje doma a tak si občas se mnou pokecá aspoň z okna a nebo za mnou přiběhne přes poledne ze své dílničky. Má zakázkové cukrářství a červen, ten je každý rok plný svateb. Ale když někdy teď přijde třeba už před osmou hodinou, tak i přesto, že říká jak má uťapkané nožičky se mnou jde aspoň chvilinku ještě na procházku a když si neví rady, tak se mě zeptá: "Půjdem?" a já začnu radostí kňučet, běžím k pověšenému vodítku, sednu si před něj a smutně koukám. To mám jistotu, že panička neodolá a jde se ven. Včera jsme se byli už po několikátý vykoupat v rybníce a to se mi moc líbí, tam kde stačím, hopsám jako kozlík a pak plavu. Páníček se už delší dobu chystá, že pošle nějaké fotky mamince tvojí paničky a včera zjistil, že mě v té vodě vlasně ještě ani nevyfotili. Tak to musí rychle napravit.
Tak to máš dobrý, taťko, když tvoje paninka má takovou krásné zaměstnání, vyřiď jí, že ji přeji, ať se jí v nové práci moc líbí. A už vás s Wilíkem vyváží v autíčku? Já než jsem odepsal, tak už má možná autoškolu zdárně za sebou, viď? Taky mě to tentokrát pěkně trvalo. Teď mě napadá, že až budete jezdit po těch výletech mimo Prahu, tak by jste se klidně na mě mohli přijet podívat, byl bych moc rád. Panička mojí maminky, mě ještě jako miminku taky slíbila, že v létě přijede.
Jak píšeš, že jsi na mě pyšný, to mě moc potěšilo, děkuji, ale teď mě na chvilinku narostl čumáček:-)) Ba, ne, dělám si legraci. S tím výcvikem snad nespěcháme, protože jsme se nic nového zatím neučili a jenom procvičujeme to, co zatím už znám, akorát povel "volno" nám dělá problémy, nikdo z nás totiž neví jak na něj a paninka má strach, aby mě "nezkazila" a tak ho používáme jen hodně málo, když má paninka jistotu, že fakt odběhnu. Můžu vědět, taťko, jak ses ho učil ty? Taky se chystáme na cvičák. Máme na výběr ze dvou a pořád se nemůžeme rozhodnout na který. Zatím se poptáváme co, kde a jak funguje a je docela smutný jak jeden cvičák na druhém nenechá niť suchou. Kdybych mohl, nejradši bych chodil do Prahy k tví panince, tam bych se určitě hodně naučil, když vidím tebe taťko, jak krásně posloucháš….. No uvidíme, až nějaký vybereme, určitě dám vědět jak se mi líbí. Víš, mí páníci nejsou zas tak moc zkušení pejskaři a tak by byli jenom rádi, kdyby jim někdo poradil a na cvičáku je vedl, ale když chodil páník před 14 lety k nám na cvičák ještě s Rexem (to byl Německý ovčák), vládl tam docela chaos a výcvik psů moc nefungoval, tak pevně věřím, že už se to změnilo trošku k lepšímu. Jenom tentokrát tam bude se mnou chodit panička, protože páník říká, že prý jsem její „mazánek“ a co on, by tam se mnou asi tak dělal, když já bez paninky nedám ani ránu, dokonce i když jde na WC tak kňučím za dveřma jako mimino. Jsem to ale ostuda, viď?

Ahojky Lexíku

(Speedy, 8. 6. 2007 18:46)

Předem se ti chci omluvit, že jsem ti dlouho nenapsal. Paninka toho má teď moc, víš? Má novou práci, tak se věnuje jen jí a na nás s Willíkem nemá téměř vůbec čas. Navíc k tomu už konečně dělá autoškolu, prý abychom už konečně mohli jezdit na pořádné výlety a ne jen po Praze. Ale slíbila nám, že už brzy snad bude mít času více. Pracuje totiž ve velikých chovatelských potřebách, kam si nás občas bere sebou, k těm prostorům, kde pracuje ještě patří veliká veterinární klinika se samými specialisty, tak prý budeme snad co nejméně navštěvovat doktora tam, a taky k tomu patří psí salon, ale ten pro nás není. I když v tomhle letním počasí bychom rádi ten kožich sundali. Paninka se mi směje, že v zimě jsem prý nebyl téměř vůbec chlupatý a teď, když je takové vedro jsem huňatý jak v zimě.
Jinak pacinku už mám konečně v pořádku, trvalo to téměř tři týdny než jsem byl úplně v pořádku, nikdo ale doteď neví co to bylo. Maminka paninky si myslí, že jsem jen simuloval, ale mě pacinka opravdu bolela, když jsem byl delší dobu v klidu.
Jinak s tím Jičínem, nejspíš tam pojedeme ten první víkend, druhý nakonec nemůžeme, kvůli práci. A na Pražském svodu určitě budu, rád bych tě viděl a nejen tebe ale také ostatní potomky. Snad se tam sejdeme.
Jak jsi mi psal o tom tvém cvičení, jsem na tebe velice pyšný, jak jsi se potatil:-)
Ale hezky pomalu, není kam spěchat. Ale to tvoji páníci určitě moc dobře vědí, že? Já
věřím, že ano. Doufám, že ti cvičení půjde a budeš občas jezdit na nějaké ty pouťové závody, hmm???? Bychom mohli pak soutěžit spolu. Teda pokud se mnou bude paninka ještě cvičit. Po letech jí klasický výcvik trochu omrzel, prý díky ostatním lidem co pod jejím velením vychovávali a cvičili své pejsky. Pořád se snaží vymyslet nějaký jiný sport. To je pořád něco, prý budeme dělat dogfrisbee, potom obedience, pak agility, flybal, to je pořád dokola. Nemůže se nějak rozhodnout. Víš moje paninka je hrozný plánovač. Nejraději by sobě a i nám naplánovala život tak na 10 let dopředu a pak je zklamaná, když jí plány nevychází. Ale my jí s Willíkem plně podporujeme. Zahrnuje nás totiž do všech svých plánů, ne jako ostatní. Ale teď říkala, že uvidí. My jsme už teď s Wildou zvědavý co nás čeká. Každopádně víme, že to bude určitě zábava, protože paninka pro nás vždycky vymýšlí zábavu, i když se jí samotné do toho nechce. Když vidí na nás, že to chceme, tak se vždycky donutí a pak z toho má taky radost.
Ale už dost o mě. Jsem se zase nějak rozpovídal. Tak já se jdu zase chvíli mazlit s paninkou a chladit se v koupelně. To počasí je neúnosný, ani ven se nám nechce a to je co říct.
Tak se měj krásně. nezlob páníky a brzy zase pac a pusu TÁTA.

Ahoj taťko,

(Lex, 23. 5. 2007 13:54)

to nevadí, zkoušky neutečou, ale co pacinka, už ji máš v pořádku? Doufám, že ano. Já už jsem taky chodil po třech taťko, protože mi panička nechtěně šlápla na pacinku a moc mě to bolelo, paničku taky, ale tu to bolelo někde jinde. Když já jsem takový její ocásek a všude cupitám za ní a pak to takhle dopadne. Nebyli jsme 4 dni ani na procházce, ale dneska, už je to víc jak 14 dní a zase běhám jako fík. Taky jsme byli už po druhé u pana doktora a tak mám všechno očkování za sebou, i vzteklinu. Pan doktor mě taky kontroloval ouška (mám je prý moc pěkné a v pořádku)akorát se za nimi pořád drbu a nevím proč. Tedy já to asi vím, ale páníci to neví a tak mi preventivně čistí ouška, ble to se mi ale vůbec nelíbí. Jůů táto, ty mě nezapřeš, já mám taky nejraději balonék na šňůrce, s tím si nejvíc vyhraju, ale na aport mi hází cokoliv a zatím všechno přinesu, když se tedy kolem mě neválí spousta dalších zajímavých věcí, to pak klidně aport vyměním a přinesu něco úplně jinýho:-)) ale zatím se učíme jenom nosit, nic víc. Přivolání nám jde taky pěkně, doma fantasticky, v přírodě, když jsme sami tak taky, ale s mím kamarádem Rickem si na mě můžou hulákat jak chtějí a já vůbec nic nevnímám a to ani když jsme spolu už 2 hodiny. Páníci mě musí vždycky odchytit a sklidnit, protože prý mají o mě strach, aby mě netrefilo. Rick už je celý utahaný a já pořád můžu skotačit. Rickovo páníci se mi smějí, jak prý mi ta lumpárna kouká z očí, když se pokoutně podívám a kouká mi jen to bělmo. Taky už zkoušíme povel "vstaň" a "k noze" ten mi jde z předsednutí krásně, hlavně doma v kuchyni, tam je totiž na dosah spousta dobrot. Taťko já jsem se přeci nastěhoval do Vodňan, tedy jsem malinkej kousíček od Vodňan, ale ve Vodňanech máme velikánskou zahradu na které je naše babička a tak jsme tam pečený vařený. Páníček ji jezdí síct a panička mě bere obšas na procházku městem, abych si zvykal taky na rušnější prostředí, nejvíc mě zajímají holubi, co sedávaj na náměstí, pak děti a taky pejsci, oni na mě sice někteří štěkají, ale já ne, vždycky si sednu a pozoruji je bez jediného zaštěkání, a když přejdou pokračuji dál. Za to dostanu vždycinky velikou pochvalu. Ale abych se tu pořád jenom nevytahoval, včera jsem taky pěkně zlobil a dostal jsem "za uši". Páníci postavili na dvorku bazén a než stačili namontovat filtraci, tak jsem si pohrál z hadicí a ta teď vypadá jako cedník, přitom jsem moc dobře věděl, že hadice je "fuj". Taťko jestli pojedu na klubovku do Jičína, to ještě nevím, jel bych moc rád a tak ti alespoň slíbím, že se budu moc snažit, ale v říjnu na svod do Prahy určitě přijedeme. Budeš tam taky? Já a pánici, by jsme tě taky moc rád viděl a nejenom tebe, ale vás všechny. Ještě mi napiš, prosím, kdy budeš v tom Jičíně, jestli celý týden, a nebo jenom nějaké dny? My kdyby jsme přijeli tak asi jen na jeden den, nejspíš v sobotu nebo v neděli, musíme ještě doma udělat rodinnou poradu.:-))Tak se měj zatím moc hezky, všechny doma pozdravuj i strejdu Wilíka a sestřičku Eiminku, roste z ní velká fešanda a koukám jak moc jsme si podobní, dokonce tak moc, že moje panička jednou málem poslala Eiminky fotku své kamarádce s tvrzením, že prý tohle jsem já! Lexus Speed z Gipova! No řekni taťko......ach jo, ty ženský.:-)) Tak posílám pusinku na čumáček a bude se těšit na tvé psaníčko.
Lexík

Ahoj synku

(Speedy, 15. 5. 2007 21:34)

tak se obávám, že jsi packy držel zbytečně. Na zkoušky jsem nakonec nešel, protože mě bolela pacinka, víš? Chvilkama jsem chodil po třech, sám nevím z čeho to bylo. Dnes už je to lepší, ale stejně jsme raději ještě nešli na cvičák, abych byl chvíli v klidu. Dnes toho taky moc nenapíšu, tak se oba rozepíšeme víc, jo? Tak se zatím měj a brzy zase napiš. Pac a pusu taťka a ostatní.

Ahoj taťko,

(Lex, 12. 5. 2007 20:02)

píšu jen v rychlosti, abys věděl, že na tě myslím a zítra vám budeme držet všechny palce, co doma máme, aby jste s paničkou zkoušky zvládli. Tak zatím papa a já zase napíšu víc, jen co budu mít trošinku víc času.
Lexík

Ahoj synku

(Speedy, 2. 5. 2007 12:48)

tak jsem koukal jak mi pěkně rosteš jsi mi čímdál víc podobný což mě těší. Přiznám se, že vlastně ani nevím do jakého města jsi se nastěhoval? Já teď s panikou trénuji na zkoušky ZZO na cvičáku v Bráníku, ale moc mi nejde aport. Teda aportér jsem to jo, ale ne podle přectav paninky. Raději apotuji balónek na šňůrce než tu dřevěnou činku. Tak mi paninka dala větší tenisák na aportování. Ale prý to ještě není ono. Já pro něho radostně vyběhnu, přinesu, ale nepředsednu si a nečekám na její povel kdy ho můžu pustit. Je to hrozný, už je ze mě na prášky. Prý nechápe, že poprvé jsem to udělal předpisově a teď, týden a kousek před zkouškami dělám takové hlouposti. To je ale těžké, vůbec nedokáže pochopit, že mám raději ten balónek na šňůrce než jinou hračku. Ale s tím dělat aport nechce, že prý bych to už vůbec neudělal tak jak mám, tak trénujeme s tenisákem a za odměnu dostanu mlsku. Na konci cvičení mi ale tu oblíbenou hračku dá, tak jsem spokojený já i ona. Dnes půjdeme zase trénovat, už se těším, pár dní jsme nebyli. A potom, když prý zkoušky zvládneme, tak začneme i s Wilíkem ( tvůj strejda) trénovat na zkoušky BH a taky na Kozinův pohár. Navíc máme slíbeno, že budeme chodit na stopy což nás oba moc baví. Lexíku, musíš mi slíbit, že pojedeš na klubovku do Jičína, já tam totiž jedu a rád bych tě viděl.
Jinak teď mám bolavou nožičku, chodíme totiž s paninkou denně na koupání a trochu se mi zapařila kůže mezi prsty, tak dostávám několikrát za den bylinkový koupele, ale já si stejně myslím, že si to vyléčím sám, když si to budu pořád lízat. Paninka mi za to už ale nadává, že prý jí rozčiluje jak u toho mlaskám :-)
Tak mi synku drž palce ať nějak zmákneme ty zkoušky a brzy zas napiš.
Pac a otcovské olíznutí na tvář Speedy a spol.

Ahoj taťko,

(lexus Speed, 25. 4. 2007 15:57)

mám velkou radost, že si mi napsal a moc mě těší, že jsi býval stejný uličník jako já, aspoň to teď můžu chviličku na někoho svádět. :-)) Ale jinak už se učím taky malinko poslouchat, třeba už vím, že nesmím kousat paničku do nohou, i když někdy zapomenu, ale to už jen vyjímečně. Učím se chodit taky na vodítku. Skoro každý den jdeme aspoň na chviličku na procházku a panička říká, že prý už cupitám jako velkej frajer, pěkně s hlavičkou vztyčenou, akorát když se vracíme domů a jdeme stejnou cestou, tak bych paničku uhnal. Vždyť ty to určitě víš sám nejlíp, že doma je doma.
Vím, že jezdíte na výlety s kamarádama, všechno jsem si o tobě přečetl. Děkuji za pozvání a byl bych moc rád, kdybych jednou mohl jet s vámi, ale teď jsem ještě asi moc malinkej, protože v neděli byli páníčci na výstavě v Českých Budějovicích a mě nechali doma samotného, že prý by tam na mě potřebovali nějaký "kočárek", protože ještě hodně spinkám. Celých 6 hodin jsem na ně čekal na místečku v kotci (kde mimo jiné také už 14 dní spím) a když se mi konečně vrátili, samou radostí jsem všem počůral boty. A víš co mi přivezli, taťko? Malýho peška! Ten je úžasnej, hned ten den jsem se do něj zakousl a nepustil ho ani za nic a když se se mnou páník přetahoval, tak jsem vrčel jako velikánskej pes a pořád držel. Já už jsem si to tak trochu natrénoval na košťátku, vždycky ho paničce ukradnu v kuchyni.
Ptáš se, co budu dělat, až budu velký. Já bych chtěl být paničky mazlíček a páníčkovo sportovec hihi. Ale to asi nejde, viď? Chtěl bych toho nějak moc.:-)) Ba ne, takový ten gaučíčkový mazlíček určitě nebudu, ještě jsem si ani postýlku a žádný gaučík nevyzkoušel, jenom dneska, když jela panička pro Jirku do školy, tak mě vzala poprvé sebou a já jsem si troufale vyskočil na sedačku spolujezdce (ale byl jsem opravdu hodný). Jinak ležím pěkně na zemi a strašně rád jezdím v autíku. Já dělám vlastně všechno, co dělají mí páníci, strašně rád. Třeba s nimi rýpu i zahrádku, vždycky zalehnu do brázdy a pomáhám jim vytahovat plevel, akorát mi říkají, že prý by se mnou potřebovali, aby měl den 48 hodin.
Vůbec jsem nevěděl, co je to ten dogfrisbee, ale panička našla na internetu stránky i video a moc se mi to líbí. Držím ti všechny ťapky, ať se vám to s paničkou povede, já věřím, že ano, protože jste oba šikulkové a pak dej vědět jak tě to baví, budu se těšit. A já až se něčemu novému přiučím, také se ozvu. Ještě jsem se zapoměl pochlubit, že už také vím, co znamená povel "sedni" a "lehni" a teď se chystáme vyzkoušet "ke mně" za přítomnosti mího o 14 dní staršího kamaráda Rika. Je to můj "bratránec" - Švýcarský ovčák, je jednou tak velký, ale když si hrajeme, tak ho vždycky utahám. Tak zatím pac a pusu na čumáček, posílá ti tvůj synáček Lexík.

Ahojky synku

(Speedy(Sirius), 19. 4. 2007 23:23)

děkuji za příjemné psaní. Jsem moc rád, že jsi se ozval. Koukal jsem jak jsi pěkně vyrostl a taky jak jsi mi podobný. Já když jsem byl malý, byl jsem stejný uličník jako ty, ale čím jsem byl starší, tak jsem musel být poslušný. Paninka mě brala všude kam šla a kdybych neposlouchal musel bych pořád chodit na vodítku a to mě vážně nebavilo. Vždyť všude kolem mě toho bylo tolik neznámých míst, které jsem musel prozkoumat. A cvičit mě také moc baví, nejvíc mě na tom baví, že když mi to jde, tak z toho má paninka velikou radost.
Taky jezdíme na výlety a byl bych moc rád, kdyby jsi taky někdy šel s námi. Chodíme ve veliké partě. Jezdí třeba Fredie, kterému je 5 měsíců, stejný uličník jako ty, taky chodí 6 měsíční retrívřice Enynka, ta je zase plná energie i když za sebou máme několik kilometrů chůze a běhání. A ještě spoustu dalších psích přátel.
A už víš co bys chtěl dělat až budeš veliký? Budeš domácí mazlík, nebo budeš nějak sportovat? Ostatně máš to v krvi:-D Moje paninka má ještě v plánu, že se mnou a Wilíkem skusí dogfrisbee, tak uvidíme jak nám to půjde. Ale stejně mě nejvíc baví poslušnost.
Tak mi zase brzy napiš a pošli fotečky jak rosteš, abych věděl jak se máš atd.
Ahoj táta, posílám otcovské olíznutí.

Ahoj táto,

(Lexus Speed, 17. 4. 2007 8:38)

posílám spousty krásných pozdravů z jižních Čech. Musím ti napsat, jak jsem se na tebe nedavno díval v takovém nějakém divném okýnku. Panička mě vzala na klín, já si dal přední packy na stůl a s nastraženýma ušima jsem tě pozoroval jak velkej seš pašák a jak paničku krásně posloucháš. To já ještě neumím, spíš si z ní dělám legraci, protože si se mnou pořád hraje a hraje, tahám ji za nohavice a občas si i kousnu, ale za to páníka, toho poslechnu skoro vždycky a za nohavice ho vůbec netahám (to je ale divný), zavolá "ke mně" a já metelím jako o závod. Taky se musím pochlubit, že už štěkám na povel a asi budu velkým milovníkem vody (no jak by ne, vždyť jsem přeci tvůj synáček). Jak je někde loužička vody, už jsem v ní a když zrovna nikde není, tak si také poradím - vycachtám se aspoň ve své mističce s vodou. Včera jsem taky málem spadnul do rybníčku, co máme na zahradě. Od prvního dne, co jsem ho spatřil, mě strašně moc láká, ale páníček říká, že ještě nesmím, jenže včera mě na chviličku pustili z dohledu a tak jsem toho hned využil, aspoň pacinky a bříško jsem smočil. Táto, tos měl vidět jak ke mě metelili. Z jedné strany páníček a z druhé panička, ale to už jsem byl dávno z vody venku, když přiběhli a vesele jsem si poskakoval na břehu. Doufám, že jednou budu taky tak dobrý plavec jako ty a budu se hodně snažit, abych i tak krásně poslouchal svého páníka jako ty posloucháš svou paničku. Tak mi, prosím tě, drž tlapky, ať se mi to povede a já se budu těšit, že se někde určitě spolu uvidíme. Pozdravuj od nás svojí paničku a taky její maminku, potom mojí maminku Aginku s Eiminkou a samozřejmě jejich paničku.
Ahoj Lex